כיצד לבחור את הצלם הנכון לאירוע הנכון

 

האירוע יכול להיות מדהים ומושקע, אבל אם אין לו תיעוד רוב הסיכויים שיהיה קשה לשחזר את הזיכרון הנפלא. יש דברים שמתעמעמים ככל שעובר הזמן. זו הסיבה שקיומו של צלם באירוע הוא בגדר חובה וחשוב לבחור את הצלם הנכון לאירוע הנכון, כך שינציח את הרגעים המאושרים.

מי הצלם האולטימטיבי עבורכם לפי סוג האירוע? טיפים בדרך למציאת החיבור הטוב ביותר.

 

בדרך לצילום מבצעים סקר שוק
אין כמו המלצות או חיפוש מעמיק למציאת צלם. אפשר לדבר עם אנשים שמכירים ולאסוף שמות של צלמים מומלצים או לחפש אחריהם בגוגל ולסקור את תיק העבודות של אותו צלם, כדי לראות שהסגנון שלו מדבר אליכם. עם זאת, זכרו שלפעמים סגנון הצילום הוא תוצאה של העדפה ספציפית של אותו לקוח ולא בהכרח מייצגים או משקפים את טביעת החותם האותנטית של הצלם. בכל מקרה, כדאי לבדוק את המקצועיות שלו דרך המלצות פרונטאליות או טלפוניות או ביקורות אונליין ולשוחח איתו כדי לבצע תיאום ציפיות ולבחון אם יש ביניכם כימיה.

 

ציוד מקצועי ואישיות כריזמטית

 

צלם איכותי הוא צלם מנוסה, שכבר יודע כיצד לטפל בחוויית האירוח ולנהל דינאמיקה עם המוזמנים. למשל, לצלם גם את אלה שמתביישים או להוציא תמונות פוטוגניות גם של אלה, שבאופן טבעי פחות פוטוגניים. הציוד המקצועי לא פחות חשוב, במיוחד אם מדובר באירוע בתנאי תאורה קשים ומורכבים וכמובן באילו סוגי צילום מציע הצלם – וידאו, סטילס, מגנטים. מומלץ להנחות את הצלם לפני ההגעה לאירוע כדי להסביר לו מי קהל היעד, את מי חשוב לצלם, האם אתם מעדיפים סגנון של תמונות מבוימות או תמונות ספונטאניות תוך כדי תנועה או שילוב בין השניים. אפשר לסייר עמו במקום האירוע מבעוד מועד כדי לבחור את הלוקיישנים המומלצים בתוך האולם או מחוצה לו, במיוחד אם מדובר במקום המציע מרחבים חיצוניים ופנימיים או אולם אירועים מפואר עליו לבדוק איך להתאים את הצילום לפי תרחישי התאורה השונים, הקונספט של האירוע, התפאורה וכדומה.

 

סוג האירוע כסוג הצילום

כמובן שיש צלמים שמתמחים בסוגי אירועים שונים וחשוב לבחון איזה צלם מתאים לכם. למשל, צלם בעל ניסיון בצילומי בר/בת מצווה יודע כיצד לתקשר בצורה אפקטיבית עם בני נוער, שלא תמיד פשוט לצלם אותם או שאוהבים צילומים מיוחדים כמו בוק בת מצווה ועד צילום ססגוני ואנרגטי יותר ביום האירוע עצמו. צלם חתונות שיוכל ללוות את החתן והכלה עוד לפני תחילת החגיגה בצילומי אווירה על רקע שהם יבחרו וכן לצלם את המשפחה המאושרת ואת כל מקטעי האירוע, בין אם מדובר בצילום בקבלת הפנים, בחופה, בסעודה המרכזית או במסיבת הריקודים לבד ויחד עם האורחים.
צלם בעל ניסיון והכרות עם הקהל העסקי המצלם אירועים עסקיים ידע כיצד לתפקד במעמד רשמי יותר ואיך לצלם כך שניתן יהיה להשתמש בצילומים לצורך הפצת קומוניקטים לעיתונות או לצלם כל מוזמן לסוג של תמונת פרופיל אשר תלווה אותו בהמשך. כנ"ל צלם לאירועי ספורט, שיודע כיצד ללכוד את רגעי המתח ואת הקבוצה בדרך המחמיאה והטובה ביותר בצילומים שילוו אותה בדרך לאליפות וכן צילומי ברית/ה במהלכם נדרשים לצילומים של ההורים הנרגשים ושל הילוד – מזכרת לכל החיים. בדקו עם הצלם מהן ההתמחויות שלו וכיצד הוא רואה את דרך הצילום של כל אירוע, באיזה תקציב מדובר ומה משך זמן הצילום ומה כולל השירות – הדפסת הצילומים, אלבום דיגיטלי וכדומה.

בחרו צלם מקצועי ותיהנו מצילומים איכותיים במיוחד כמזכרת שתלווה אתכם לנצח.

 

תוכן עיניינם

למה לצלם בר מצווה בווידאו

המטרה העיקרית בצילום בר מצווה בווידאו היא הקלטה סופית שמאפשרת צפייה חוזרת מתי שרק רוצים. הדבר החשוב ביותר שאסור לפספס בתיעוד הוא הרגע בו חתן