אילו עדשות צילום הכי מתאימות לאירועים?

צילום:freepik

צילום מקצועי הוא תחום מרתק שיש הרבה מה לדעת לגביו. המפרט הטכני של כל אביזרי הציוד חשוב ומהותי ויש הרבה מאד תתי תחומים שבהם צריך לדעת אפילו נתונים נוספים. יש את מי שמצלם לפרנסתו ויש את מי שמדובר עבורו בתחביב, כך או כך – כל אחד מחליט עבור עצמו באיזה סוג של ציוד הוא בוחר להשתמש, כמובן תוך כדי התחשבות גם בתקציב שעומד לרשותו. מצלמות, עדשות, חצובות, מבזקים חיצוניים, כרטיסים זיכרון מורחבים, פילטרים ועוד ועוד אביזרים שכל צלם, חובב או מקצוען צריך שיהיו לו וללא ספק מדובר באביזרים שהמחירים שלהם אינם נמוכים. כל צלם צריך להכיר את היכולות והתכונות של סוגים הציוד השונים על מנת להשכיל ולבחור את המתאימים לו ביותר, את אלה שיהיה לו הכי נוח לעבוד איתם והוא יוכל להפיק צילומים איכותיים שיספרו את הסיפור שלו.

 

על עדשות ואירועים

בחירה של עדשה היא בחירה חשובה ומהותית מאד. הזוויות של העדשה והאפשרויות השונות שלה הן שקובעות את שדה הראייה שאפשר יהיה לראות בתמונות ולכן יש לבחירה שלהן חשיבות גבוהה במיוחד. יש זוויות צילום או מרחבי צילום שמתאימים לתחומים מסוימים וחשוב לדעת על כך. מכיוון שהמחירים של עדשות למצלמה נחשבים לגבוהים במיוחד הרי שאין טעם לקנות עדשה שלא יהיה בה שימוש. כאשר מדובר על אירועים הרי שמה שהצלם רוצים להעביר הלאה למי שיצפה בתמונות אלה האנשים, הפרצופים, הבעות הפנים וכל מיני דקויות קטנות אחרות שהאורחים מביעים זה לזה ומביעות שמחה, אהבה וחברויות שונות של האורחים זה כלפי זה. מכיוון שבדרך כלל אירועים הם מצבים שבהם המשתתפים, כולל הצלם, עומדים קרוב זה לזה ולא במרחקים גדולים – הרי שאין צורך בעדשות גדולות מאד. מספקי בזוויות קטנות יותר ובעדשות שלא מוסיפות משקל רב על המצלמה ועלולות להכביד על הצלם.

 

בחירה נכונה של עדשות לאירועים

ישנם כמה סוגים תמונות שמאפיינות אירועים – תמונות משפחתיות שאמורות להישאר כמזכרת ולהותיר חותם באלבום התמונות המשפחתי מהאירוע וכמובן התמונות האישיות, אלה שהצלם בחוכמתו, כשרונו וניסיונו הרב יודע ומבין לבד בעצמו מתי עליו ללחוץ על כפתור הצילום. מושא הצילום חייב להיות חד וברור ולעומתו הרקע וכל מה שהצלם לא רוצה שהצופים יתרכזו בו – יהיה מטושטש ויהיה ברור שהוא לא חלק מהתמונה. תפקידו של צלם לא מסתכם אך ורק בלחיצה על כפתור וחלק לא מבוטל מבחירת הסיטואציה ותזמון הצילום טמון בכישרון והידע שיש לו אודות מה עומד לקרות באירוע. מכיוון שאירועים נוטים להיות דומים מאד האחד לשני – הרי שעם הזמן הוא כבר יבין מתי להסתכל על כל אחד מהאורחים או בני המשפחה המשמעותיים ויידע מתי ללכוד את בתמונה את הרגע הנכון והמתאים.

תוכן עיניינם

למה לצלם בר מצווה בווידאו

המטרה העיקרית בצילום בר מצווה בווידאו היא הקלטה סופית שמאפשרת צפייה חוזרת מתי שרק רוצים. הדבר החשוב ביותר שאסור לפספס בתיעוד הוא הרגע בו חתן

רחפן עם מצלמה

רחפן עם מצלמה הינו למעשה כלי טיס לא מאוייש, קל לתפעול ובעל מכניקה די פשוטה. בשנים האחרונות, רחפנים הפכו לאהובים במיוחד בקרב הקהל הישראלי, ואף